Mimo że ostatnie miesiące zdecydowanie nie sprzyjały podróżom, teraz wielu z nas podjęło decyzję o spędzeniu wakacji za granicą. Pobyt w obcym kraju wiąże się z wielką ekscytacją. Czekają na Ciebie piękne widoki, kuszące zapachy potraw, interesująca kultura i oczywiście kontakt z rodowitymi mieszkańcami. W tym świecie pełnym nowych bodźców warto jednak zadbać o… chłodną pewność.

Pewność na wakacjach gwarantujemy sobie poprzez zakwaterowanie, wyżywienie i bilety w dwie strony. Ale nie tylko. Rzadko kiedy wrzucamy do tego pakietu znajomość podstawowych zwrotów w języku danego kraju – a to błąd. 

Urlop rządzi się własnymi prawami. Podczas pobytu w słonecznym Madrycie czy romantycznym Paryżu nie powinniśmy się denerwować, tylko ograniczyć stresujące sytuacje do minimum. Właśnie dlatego warto mieć przy sobie osobistego nauczyciela. 

I nie, nie mówimy tutaj o dodatkowym gościu, któremu również trzeba zarezerwować miejsce w hotelu. Chodzi tutaj o małą, sympatyczną książeczkę, która spokojnie zmieści się do eleganckiej torebki i podróżnego plecaka.

 „Sytuacje w tłumaczeniach” to seria książek, dzięki którym dobierzesz odpowiednie słowa w różnych sytuacjach życia codziennego. Aby pomóc Ci w komunikacji, zebraliśmy najbardziej przydatne słownictwo i pokazaliśmy je w charakterystycznych kontekstach, które przypisaliśmy do odpowiednich sytuacji.

Podanych tu zwrotów użyjesz w taksówce, na lotnisku, w restauracji, w banku, w aptece, u lekarza i wielu innych okolicznościach! Ta wiedza sprawi, że na 99% wywołasz uśmiech u Twojego zagranicznego rozmówcy, a sam poczujesz się jak gość (z prawdziwego zdarzenia)!

Twój włoski kuleje? Po niemiecku potrafisz tylko: „Ja, natürlich”? Nie martw się! Nasza metoda pomoże Ci szybko przyswoić to, czego potrzebujesz.

W każdym rozdziale znajduje się lista zdań. Wykorzystując kurs audio, wsłuchaj się w ich wymowę, powtarzaj je za lektorem i zakreślaj słowa nowe, trudne i ciekawe. Upewnij się, że znasz ich znaczenie, przeanalizuj je i skonfrontuj z wiedzą, którą już masz.

Następnie zakryj zdania w języku obcym i spróbuj je utworzyć samodzielnie, korzystając ze zdań polskich. 

Sprawdź poprawność swoich tłumaczeń, a w błędnie przetłumaczonych zdaniach zaznacz wyrażenia do powtórki. Na marginesie po prawej stronie zawsze znajdziesz przydatne wskazówki i ciekawostki związane z kulturą danego kraju.

To jak, zabierasz „Sytuacje” na wakacje? Wybierz spośród 5 wersji – angielskiej, hiszpańskiej, francuskiej, niemieckiej i włoskiej!

Dodaj komentarz