Śmigaj po włosku!

W serii Włoski w tłumaczeniach. Gramatyka ukazały się 2 części.
Premiera 3. części już w marcu 2017! 

Kolejna, trzecia część książki Katarzyny Foremniak,
Włoski w tłumaczeniach jest godnym następcą dwóch poprzednich tomów
i w fascynujący sposób wprowadza czytelnika w coraz bardziej zawiłe rejony włoskiej gramatyki i kultury.

Godny podziwu jest zarówno elegancki, zgrabny polski
w zdaniach proponowanych do tłumaczenia i precyzja językowa w objaśnieniach, ale także piękny, barwny włoski. Autorka proponuje
w przykładach zdań różne style i rejestry języka –
od codziennego, przez urzędowy, formalny po młodzieżowy. Pojawiają się konstrukcje odznaczające się nietuzinkową frazeologią czy ciekawe z leksykalnego punktu widzenia.

Najtrudniejsze i najmniej lubiane zagadnienia gramatyczne, jak Passato Remoto, czy Congiuntivo w wersji zaproponowanej przez Katarzynę Foremniak tracą swój ciężki charakter i nabierają przyjaznych odcieni. Autorka wplata (jak w poprzednich częściach serii) wiele informacji
z dziedziny kultury, historii czy zasad zdrowego żywienia
.

Podkreślam, po raz drugi, świetny, z punktu widzenia glottodydaktyki, pomysł powracania do przerobionego materiału po kilku jednostkach – metoda „spirali” została uznana i jej skuteczność potwierdzona w wielu pracach uznanych specjalistów metodyki i glottodydaktyki.

Niewątpliwie podręcznik Włoski w tłumaczeniach- cz.3 jest pozycją wyjątkową , bardzo atrakcyjną i cenną wśród tego typu propozycji wydawnictw.

Beata Newecka-Ernst, Katedra Italianistyki, Uniwersytet Warszawski

 

W książkach z serii Włoski w tłumaczeniach znajdziesz setki zdań przydatnych na co dzień (ułożone według zagadnień gramatycznych,
od najłatwiejszych do coraz bardziej skomplikowanych). Przystępne wskazówki do zdań są dużym ułatwieniem w zrozumieniu zasad gramatycznych. W komplecie z książkami znajdziesz płyty CD (mp3) z  kursem audio, który pomoże Ci ćwiczyć wymowę i ułatwi prawidłowe konstruowanie zdań. Ponadto jasny, nowatorski i logiczny układ stron zachęca do regularnej, skutecznej i – co nie mniej ważne – przyjemniej nauki.

 

2 myśli na temat “Śmigaj po włosku!”

  1. Kupiłam w przedsprzedaży “Włoski w tłumaczeniach 3” – rewelacyjny, tak jak pozostałe 2 części!!!! Powtarzam materiał, a jednocześnie nie jest to jedynie bierna nauka języka, co jest dla mnie niezwykle istotne. Wszystko jasno i przejrzyście wyjaśnione, a jednocześnie człowiek nie nudzi się nadmiarem zasad gramatycznych. Zdania “z życia wzięte”, co również jest dużym walorem tej pozycji. Być może to przedwczesne pytanie, ale na kiedy planowana jest 4 część? Pytam zwłaszcza w imieniu tych, którzy są na nieco wyższym poziomie z języka włoskiego. Jest to grono odbiorców , które na polskim rynku nie znajduje dla siebie, niestety, zbyt wiele pozycji….

Dodaj komentarz