Aby nauczyć się myśleć w języku obcym

mówić w języku obcym takim jak angielskiNauczyć się myśleć w innym języku może okazać się nie lada wyzwaniem, lecz myślenie w języku obcym nie jest tak trudne jak to może się na pierwszy rzut oka wydawać. Wymaga to cierpliwości, gdyż może być to długi proces, lecz najważniejsze jest to, aby pamiętać, że cel ten jest osiągalny. Trzeba być wytrwałym w swoich postanowieniach, nie poddać zwątpieniom i trzymać się ustalonych zamierzeń. Jak to uczynić?

3 kroki, które pomogą Ci nauczyć się myśleć w języku obcym takim jak angielski, hiszpański, francuski…:

1. Zacząć mówić w języku docelowym. Choć może to brzmieć banalnie, to najważniejszy krok. Niezależnie od poziomu trzeba zacząć mówić, w każdej dogodnej chwili: na zajęciach, do rodziny przy kolacji, przy śniadaniu, przez telefon, do siebie pod prysznicem, do siebie w samochodzie, w windzie, w lustrze, na spacerze, do znajomych, do nieznajomych, do psa, kota… słowem wszędzie i kiedy tylko to możliwe.

2. Otoczyć się nowym językiem poprzez czytanie i słuchanie materiałów zagranicznych. W miarę możliwości zmienić języki urządzeń, z których korzystamy na co dzień, na język obcy: menu w telewizorze, w telefonie, w komputerze, w tablecie, w ipadzie, ipodzie, w aplikacji, z której korzystasz, w grze, w którą grasz… Konieczne jest to, aby codziennie mieć do czynienia z językiem. Jeśli intensywie korzystasz z tych urządzeń, już po kilku godzinach obsługa ich nie powinna sprawiać żadnych problemów. Dodatkowo czytaj wiadomości, oglądaj materiały wideo i słuchaj zagranicznego radia, kiedy tylko to możliwe.

3. Trzeci etap to potraktowanie dwóch poprzednich kroków nie jako naukę, lecz jako wyzwanie, ciekawostkę, grę lub po prostu zabawę. Warto poszukać w języku obcym czegoś, co nas interesuje.

Spróbuj, przekonasz się sam!

Dodaj komentarz