Gdy kryzys staje się szansą. Zarabiaj na swoim niemieckim!

Czy zastanawiasz się czasem, po co właściwie uczyć się konkretnego obcego języka?
Pytanie wydaje się naiwne, a odpowiedzi oczywiste:
– bo chcesz nim swobodnie mówić na zagranicznej wycieczce,
– bo masz obcojęzycznych krewnych,
– bo ten język Ci się podoba…

Używasz języka dla rozrywki? Wykorzystaj go w pracy!

Możliwych “zastosowań” języka obcego jest jednak o wiele więcej. Jednym z ważniejszych są korzyści finansowe. Czy wiesz, że ze znajomości języka niemieckiego możesz wynieść znacznie więcej niż tylko turystyczna przyjemność zwiedzania? Zmieniający się układ sił politycznych i gospodarczych jasno na to wskazuje.

Czy ekonomia odległych Niemiec jest w stanie wpłynąć na Twoje codzienne życie? Okazuje się, że tak! 

Od dłuższego czasu międzynarodowe media donoszą o załamaniu koniunktury w Unii Europejskiej i zwracają uwagę, że najbardziej dotknie ono właśnie Niemcy.  Pesymiści obawiają się w związku z tym spadku zapotrzebowania na polskie produkty, a zapominają o pewnej istotnej kwestii.

Spowolnienie niemieckiej gospodarki to szansa dla Polaków

Gdy mówimy o powiązaniach gospodarczych pomiędzy państwami, myślimy zwykle o imporcie i eksporcie. Tymczasem zahamowanie wzrostu gospodarczego w największym państwie UE nie musi zmniejszyć popytu na polskie towary. Skutecznie skłania za to niemieckich inwestorów do przeniesienia produkcji do kraju z korzystniejszym kursem euro – w tym wypadku Polski. 

Uczysz się niemieckiego? Etat już na Ciebie czeka!

Sąsiedztwo i wieloletnie doświadczenie we współpracy handlowej sprawia, że już w tej chwili największe niemieckie korporacje przenoszą swoje przygraniczne oddziały  do naszego kraju. Obecnie dzieje się tak w branży tłumaczeniowej, lokalizacji, outsourcingu IT, globalnym marketingu oraz naturalnie w obsługującej te wszystkie sektory księgowości.

Specjaliści z językiem niemieckim są zatrudniani w Polsce

Dotychczas znajomość języka niemieckiego przydawała się przede wszystkim Polakom emigrującym do Niemiec, z nadzieją na pracę w sektorze medycznym oraz jako opiekunowie osób starszych. Aktualnie zmieniający się układ sił powoduje, że polscy specjaliści znający język niemiecki znajdą zatrudnienie w kraju, w firmach o światowej renomie, a ich pensja może wzrosnąć nawet o 65%. 

Znajomość niemieckiego jako dodatkowy atut

Okazuje się, że doskonała znajomość niemieckiego nie jest jedyną opcją,
by znaleźć się w zespole korporacji, która przeprowadziła się do nas zza Odry. Umiejętność prostego porozumiewania się w języku niemieckim przechyla szalę na korzyść specjalisty, który np. zna już komunikatywnie język angielski. W tym wypadku zdolność dogadania się z niemieckimi kolegami jest traktowana jako as w rękawie.

CO ZROBIĆ, BY NAUKA NIEMIECKIEGO NA PEWNO SIĘ OPŁACIŁA?Niemiecki w tłumaczeniach. Gramatyka 1-4

 Wyjątkowy komplet czterech książek do nauki języka niemieckiego. Części 1, 2, 3 i 4 wraz z nagraniami mp3 na płytach CD to kurs od podstaw do poziomu średnio zaawansowanego. Jasny, nowatorski i logiczny układ stron motywuje do regularnej nauki, abyś posługiwał się językiem niemieckim naturalnie i poprawnie.

Cztery książki tworzą kurs języka niemieckiego od podstaw aż po poziom zaawansowany (B2). Każda z nich to ponad 1300 zdań i wyrażeń przydatnych na co dzień, opracowanych według zagadnień gramatycznych. Wszystko to w promocyjnej cenie.

Do każdej książki dołączona jest płyta CD (mp3) – to nagrania audio, które tworzą 25-godzinny kurs audio do ćwiczenia umiejętności rozumienia ze słuchu, wymowy, intonacji i tworzenia zdań w języku niemieckim.

Obecnie nauczenie się języka niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym to rozsądna decyzja

Polecamy książki, które pomogą nauczyć się szybko, by zdążyć wykorzystać przychylną koniunkturę i w tę edukację nie przeinwestować.

Bored? Games! – graj i ucz się angielskiego!

Tej wiosny pogoda bywa kapryśna. Senna aura ostatnich paru dni sprawiała, że czuliśmy się nie jak w maju, a raczej – jak w listopadzie. A, jak wiadomo, w czasie deszczu nudzą się nie tylko dzieci. Jeśli masz akurat wolny wieczór, zachęcamy do tego, aby spędzić go nieco bardziej produktywnie, niż oglądając kolejny odcinek serialu. Podobnej, wesołej rozrywki dostarczą gry z książek Bored? Games!– a zabawa z nimi zapewni Ci jednoczesny trening gramatyki i komunikowania się w języku angielskim.

Autorzy obu książkowych zestawów gier, Ciara Fizgerald i Daniel Łukasiak, są nauczycielami języka angielskiego. Pomysł na nie narodził się, gdy kolejny raz zastanawiali się, jak rozruszać przysypiających na lekcjach uczniów za pomocą inspirujących ćwiczeń. Poszukiwania gotowych, ciekawych pomysłów metodycznych nie przynosiły oczekiwanych rezultatów, więc postanowili zacząć samodzielnie tworzyć edukacyjne gry dla swoich uczniów. Odzew kursantów był bardzo entuzjastyczny, więc gier do nauki angielskiego powstawało coraz więcej. Wkrótce było ich już na tyle dużo, że autorzy zaczęli zastanawiać się, jak podzielić się nimi z innymi nauczycielami, desperacko szukającymi skutecznych metod walki z lekcyjną nudą.

Mimo że książki powstawały z myślą o pracy na lekcji, nie potrzeba całej grupy uczniów, żeby ćwiczyć angielski przy ich pomocy. Większość zawartych w nich gier przeznaczonych jest dla dwóch graczy, choć zdarzają się też takie dla czterech osób. Możesz więc z powodzeniem korzystać z nich w domu, z twoją drugą połówką czy z przyjaciółmi. 

Wystarczy, że skompletujesz kilka potrzebnych, łatwo dostępnych narzędzi, wymaganych do danej gry, takich jak pionki, żetony, monety czy coś do pisania – i możesz siadać do zabawy. Książka zabiera wszystko inne, co Ci do tego potrzebne: instrukcje, karty do wycinania i plansze, których nie trzeba wcale wyrywać. Dzięki przemyślnej konstrukcji – odpowiedniej technice szycia i oprawie w tzw. broszurę szwajcarską (okładka nie jest klejona z grzbietem) – książkę w każdym miejscu można rozłożyć zupełnie na płasko. Dzięki temu pionki na planszach stoją stabilnie i nie przewracają się. 

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, Bored? Games! nie są przeznaczone dla dzieci, tylko dla młodzieży i dorosłych, pośród których znaleźć można coraz więcej amatorów modnych planszówek. Docenią oni pogodny, humorystyczny ton poszczególnych gier i towarzyszących im pięknych ilustracji autorstwa Kingi Spiczko. 

Na serię składają się dwie książki – komplety gier na dwóch poziomach zaawansowania w nauce języka angielskiego. Naszą nowością jest Bored? Games!o niebieskiej okładce, z grami przeznaczonymi dla osób na poziomach od początkującego do średniozaawansowanego (A1–B1). Znajdują się w niej propozycje zabaw, dzięki którym przećwiczysz użycie konstrukcji m.in. z: czasem Past Simple, czasownikami modalnymi (mayimight), pierwszym trybem warunkowym czy przedimkami (aanthe). Wszystkie teksty w książce, zarówno na kartach i planszach, jak i w instrukcjach, są w języku angielskim. Początkującym uczniom angielskiego w zrozumieniu mechaniki poszczególnych gier pomogą dostępne do pobrania w Internecie tłumaczenia instrukcji. Tych bardziej zaawansowanych zachęcamy jednak do dodatkowego ćwiczenia czytania ze zrozumieniem.

Druga część serii, Bored? Games!o żółtej okładce, dedykowana jest osobom umiejącym już trochę więcej. Podczas zabawy przy jej pomocy można poćwiczyć takie zawiłości angielskiej gramatyki jak: czasowniki złożone, wyrażanie życzeń i hipotez, różne typy zdań warunkowych czy inwersję. Tutaj również, tak samo, jak w części niebieskiej, żartobliwe pomysły autorów sprawiają, że szkolenie praktycznych umiejętności językowych staje się samą przyjemnością.

Obie książki zostały pomyślane jako materiały do doskonalenia biegłości użycia języka – zachęcają do samodzielnego, twórczego układania zdań i wymawiania ich. Nie ma w nich wyjaśnień zagadnień gramatycznych, książka stanowi uzupełnienie klasycznych kursów i podręczników. Każdy uczący się języka obcego jednak wie, jak istotne w tym procesie jest częste jego używanie i wielokrotne ćwiczenie poznanych konstrukcji. Bored? Games! to ułatwiają, ponieważ w większość gier można bez uczucia znużenia grać wielokrotnie, tworząc coraz to nowe, zabawne wyrażenia. 

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Uwaga! Uczciwie uprzedzamy, że już samo otwarcie książki z planszówkami może prowadzić do silnego uzależnienia, a próba jej zamknięcia przed rozegraniem kolejnej partyjki może zakończyć się niepowodzeniem.

Niebanalny podręcznik – niebanalne zastosowania. Jak używając jednej książki, urozmaicić zajęcia na wiele sposobów?

Seria książek W tłumaczeniach wykorzystuje jeden z najstarszych sposobów nauki języka, czyli metodę gramatyczno-tłumaczeniową. Nie jest to jednak jej tradycyjne wydanie, ale wariacja na jego temat, która łączy w sobie zalety tłumaczenia dydaktycznego z nauką mówienia i technikami zachęcającymi do samodzielnego tworzenia wypowiedzi. Jaki pożytek z kompletu takich książek może mieć nauczyciel języka obcego?

Czytaj dalej Niebanalny podręcznik – niebanalne zastosowania. Jak używając jednej książki, urozmaicić zajęcia na wiele sposobów?

Wykorzystaj w pełni potencjał naszych książek!

Kiedy zaczynasz się uczyć języka obcego, musisz dokonać na pozór łatwego, ale bardzo ważnego wyboru: z jakich materiałów będziesz korzystać. Z pomocą przychodzą podręczniki do nauki języków obcych, których w księgarniach jest całe zatrzęsienie. Jak jednak wybrać spośród nich ten najlepszy? Czytaj dalej Wykorzystaj w pełni potencjał naszych książek!

A gdyby tak zanurzyć się w języku?

Słyszeliście kiedyś o immersji językowej? To metoda uczenia się języka poprzez całkowite zanurzenie się w nim. Jak takie zanurzanie się wygląda w praktyce? Mówiąc krótko, chodzi o to, żeby tak zorganizować sobie otoczenie, aby mieć jak najczęstszy kontakt z językiem, którego chcielibyśmy się nauczyć.

Czytaj dalej A gdyby tak zanurzyć się w języku?

Jak się uczyć mało popularnego języka i nie zwariować

Angielski, niemiecki, hiszpański, francuski – do podjęcia nauki żadnego z tych języków nikogo nie trzeba namawiać. Wiadomo: znajomość któregoś z nich (a najlepiej wszystkich) wiąże się z dobrze płatną pracą i większym prestiżem, co sprawia, że zawsze będziesz mógł liczyć na pełny zachwyt rodziny i uznanie znajomych. Jeśli jednak zdobędziesz się na odwagę i w zdominowanym przez germańskie i romańskie języki świecie podejmiesz decyzję o rozpoczęciu nauki któregoś z mniej popularnych narzeczy, np. greckiego, musisz liczyć się z tym, że reakcja otoczenia będzie zgoła inna…  Czytaj dalej Jak się uczyć mało popularnego języka i nie zwariować

Filmy i seriale do nauki angielskiego – nasz ranking

Kiedy za oknem śnieg i mróz, jedyne, o czym marzymy po powrocie do domu, to koc i gorąca herbata. W takich momentach łatwo zapomnieć o całym świecie;  bywa, że grzejąc się pod ciepłym kocykiem, odkładamy na wieczne „później wszystkie nasze plany i postanowienia, również te lingwistyczne. My jednak mamy swoje sposoby na to, żeby leniwy wieczór na kanapie zaowocował dużą porcją nowych słówek i ciekawych wyrażeń: filmy w oryginale! Jeżeli zastanawiasz się jakie filmy i seriale oglądać po angielsku – czytaj dalej!

Czytaj dalej Filmy i seriale do nauki angielskiego – nasz ranking

Pięć sprawdzonych sposobów na codzienne podtrzymywanie kontaktu z językiem

Początek nowego roku sprzyja wprowadzaniu w życie kolejnych postanowień. I choć wszyscy wiemy, jak to bywa z noworocznymi deklaracjami, nie zakładajmy z góry, że w tym roku (nie) wyjdzie jak zwykle. Wszystkim, którzy z początkiem roku postanowili zmierzyć się z własnymi słabościami, dedykujemy kilka porad, jak bezboleśnie zacząć realizować swoje językowe plany.  Czytaj dalej Pięć sprawdzonych sposobów na codzienne podtrzymywanie kontaktu z językiem

“Francuski w tłumaczeniach. Sytuacje” – jak korzystać z książki?

Czy znalazłeś już chwilę, żeby pomyśleć o  zimowym urlopie? :) Jeśli wybierasz się za granicę lub postanowiłeś, że mimo niezbyt sprzyjającej aury za oknem nauczysz się kilku słówek, mamy dla Ciebie idealną propozycję :) Po bestsellerowej książce Angielski w tłumaczeniach. Sytuacje przyszedł czas na francuską wersję naszego hitu. Z tą książką na pewno nie dasz plamy w zagranicznym towarzystwie i znacznie poszerzysz listę znanych Ci słówek.

Czytaj dalej “Francuski w tłumaczeniach. Sytuacje” – jak korzystać z książki?

W Boże Narodzenie dookoła Europy. Jak świętują nasi sąsiedzi?

Przystrojona choinka, dwanaście potraw i biały opłatek – wigilijna kolacja w każdym polskim domu pewnie wygląda podobnie. I chociaż te zwyczaje nie stanowią przecież o istocie Bożego Narodzenia, nie wyobrażamy sobie bez nich naszych świąt. A bez czego nie wyobrażają sobie grudniowego świętowania nasi sąsiedzi?

Czytaj dalej W Boże Narodzenie dookoła Europy. Jak świętują nasi sąsiedzi?